Osoczoterapia skóry głowy

Terapia PRP

Osocze bogatopłytkowe (PRP) stosuje się na włosy w profilaktyce ich wypadania jak również jako terapię uzupełniającą leczenie chirurgiczne, czyli przeszczep włosów.

Aktywne składniki osocza krwi pobudzają regenerację i kompleksową biostymulację skóry głowy. Dzięki nim udaje się powstrzymać nadmierne wypadanie włosów i łysienie.

Na szczególną uwagę zasługują czynniki wzrostu, które stymulują pracę cebulek włosowych, redukując ilość wypadających włosów, a jednocześnie pobudzają ich porost w miejscu podania osocza.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta, odpowiednim jej przygotowaniu i odwirowaniu w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego, które podawane jest w skórę głowy techniką mezoterapii.

Własna krew pacjenta jest bezpieczna i pozbawiona ryzyka wystąpienia reakcji zapalnych i alergicznych.

Sam zabieg trwa około 30-60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub nawet bez znieczulenia. Wykonuje się szereg delikatnych nakłuć na czubku głowy, jak i nad czołem i w okolicach skroniowych oraz potylicznych.

W dniu zabiegu zalecane jest, by nie myć głowy i nie uprawiać sportów. Następnego dnia pacjent może powrócić do swoich normalnych codziennych zajęć. Przez kilka dni mogą być wyczuwalne zgrubienia, które należy rozmasować. Mogą też wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe.

Osoczoterapia - wskazania

Wskazaniami do podania osocza bogatopłytkowego w skórę owłosioną głowy są:

Osoczoterapia - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do leczenia chorób skóry głowy osoczem bogatopłytkowym są:

Rezultaty zabiegu regeneracyjnego na skórę głowy można zauważyć po około 3-6 miesiącach. W celu uzyskania zadowalających rezultatów zalecane jest powtarzanie zabiegu co 6-12 miesięcy.