Strona główna » Zabiegi » Przeszczep włosów » Osoczoterapia skóry głowy
Osocze bogatopłytkowe (PRP) stosuje się na włosy w profilaktyce ich wypadania jak również jako terapię uzupełniającą leczenie chirurgiczne, czyli przeszczep włosów.
Aktywne składniki osocza krwi pobudzają regenerację i kompleksową biostymulację skóry głowy. Dzięki nim udaje się powstrzymać nadmierne wypadanie włosów i łysienie.
Na szczególną uwagę zasługują czynniki wzrostu, które stymulują pracę cebulek włosowych, redukując ilość wypadających włosów, a jednocześnie pobudzają ich porost w miejscu podania osocza.
Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta, odpowiednim jej przygotowaniu i odwirowaniu w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego, które podawane jest w skórę głowy techniką mezoterapii.
Własna krew pacjenta jest bezpieczna i pozbawiona ryzyka wystąpienia reakcji zapalnych i alergicznych.
Sam zabieg trwa około 30-60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub nawet bez znieczulenia. Wykonuje się szereg delikatnych nakłuć na czubku głowy, jak i nad czołem i w okolicach skroniowych oraz potylicznych.
W dniu zabiegu zalecane jest, by nie myć głowy i nie uprawiać sportów. Następnego dnia pacjent może powrócić do swoich normalnych codziennych zajęć. Przez kilka dni mogą być wyczuwalne zgrubienia, które należy rozmasować. Mogą też wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe.
Rezultaty zabiegu regeneracyjnego na skórę głowy można zauważyć po około 3-6 miesiącach. W celu uzyskania zadowalających rezultatów zalecane jest powtarzanie zabiegu co 6-12 miesięcy.
Konsultacja ze specjalistą jest niezbędna, w celu postawienia odpowiedniego rozpoznania oraz doboru zabiegu, który pomoże Ci pozbyć się kompleksów.
Skontaktuj się i sprawdź w jaki sposób Dr Kolenda pomoże Ci rozwiązać Twój problem.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda – specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.