Strona główna » Zabiegi » Chirurgia piersi » MIA Femtech
Harmonizacja piersi systemem MIA Femtech to nowa metoda powiększania piersi. Zabieg wykonywany jest z użyciem niewielkich implantów silikonowych, które wprowadzane są z dostępu pachowego w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta znakomicie wpisuje się w filozofię Tissue Preservetion – podczas zabiegu nie uszkadzamy i nie przecinamy żadnych struktur piersi, a jedynie je rozsuwamy.
Decydując się na zabieg harmonizacji piersi z wykorzystaniem systemu MIA Femtech, możesz liczyć na subtelną korektę biustu z efektem maksymalnie zbliżonym do naturalnego wyglądu. W chirurgii plastycznej przyjmuje się, że ostateczny kształt oraz konsystencja piersi stabilizują się po około trzech miesiącach od zabiegu.
Jak przy każdej procedurze medycznej, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań, jednak w przypadku systemu MIA Femtech zdarza się to niezwykle rzadko.
Wszystkie potencjalne komplikacje, które mogą pojawić się po zabiegu, zostaną omówione z Tobą podczas wstępnej konsultacji.
Wybierając harmonizację piersi metodą MIA Femtech, wyrażasz zgodę na ich umiarkowane powiększenie – o około 1,0 do 2,0 rozmiarów – w celu zachowania naturalnych proporcji i spójności sylwetki.
Jeśli w przyszłości zdecydujesz się na dalsze powiększenie biustu przy użyciu większych implantów, zostanie to poprzedzone osobną konsultacją, podczas której dobór implantów zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem systemów pomiarowych, wizualizacji i symulacji 3D.
W takim przypadku zabieg wymiany implantów przeprowadzany będzie techniką podpowięziową, a cała operacja odbędzie się w znieczuleniu ogólnym.
Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem niewielkich implantów o diamentowym kształcie i gładkiej powierzchni. Obecnie używane są implanty o objętości od 150 do ok. 200 mililitrów, jednak w przyszłości planowane jest wprowadzenie protez o większych rozmiarach.
Diamentowy kształt implantu sprawia, że niezależnie od tego, czy zostanie on wprowadzony od góry czy od dołu, zawsze odpowiednio się ułoży, zapewniając piersiom właściwą projekcję i oczekiwany efekt estetyczny.
Dzięki delikatnemu rozsunięciu tkanek piersi zamiast ich przecinania, ryzyko przemieszczenia lub rotacji implantu zostaje znacząco ograniczone.
Bez względu na wybraną metodę zabiegu, zawsze zalecamy naszym pacjentkom wykonywanie kontrolnego badania USG raz w roku. Dzięki temu możliwe jest wczesne wykrycie ewentualnych zmian lub nieprawidłowości. Wymianę bądź usunięcie implantu rekomendujemy jedynie w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. Z naszych obserwacji wynika jednak, że wiele pacjentek, które zdecydowały się na powiększenie piersi nawet 20–30 lat temu, do dziś nie miały potrzeby ingerencji w swoje implanty.
Jeśli celem jest jedynie usunięcie implantu, zabieg wykonuje się tym samym dojściem, co podczas jego pierwotnego wszczepienia. Natomiast w przypadku wymiany na większy implant, dostęp chirurgiczny prowadzi przez fałd podpiersiowy.
Zazwyczaj nie, ponieważ implanty te charakteryzują się miękkością i elastycznością, co pozwala im dobrze dopasować się do ciała pacjentki. W przypadku bardzo szczupłych osób implant może być wyczuwalny pod skórą, jednak nie powinien być widoczny.
Karmienie piersią po zabiegu jest jak najbardziej możliwe, ponieważ stosowana przez nas technika tissue preservation nie narusza struktury gruczołu – tkanki są jedynie delikatnie rozsuwane, a nie przecinane. Dzięki temu nie ma przeciwwskazań do późniejszego karmienia dziecka.
Jeśli chodzi o ciążę, należy pamiętać, że zmiany zachodzące w ciele kobiety w tym okresie są trudne do przewidzenia. Nie możemy zagwarantować, jak piersi będą wyglądać w trakcie ciąży i po jej zakończeniu. Istnieje ryzyko, że ich kształt i rozmiar ulegną istotnym zmianom, co w niektórych przypadkach może wymagać zabiegów korekcyjnych.
Powrót do intensywnej aktywności fizycznej, takiej jak ćwiczenia ze sztangą czy sporty kontaktowe, zalecany jest po upływie około 2–3 tygodni od zabiegu. Z kolei codzienne czynności, takie jak sprzątanie czy robienie zakupów, można zazwyczaj wykonywać już następnego dnia po operacji.
Nacięcie ma ok. 2 cm długości i jest praktycznie niewidoczne po wygojeniu.
Nie ma takiej konieczności – już w dniu zabiegu można spać na boku. Jednak przez pierwsze dwa tygodnie po operacji należy unikać leżenia na brzuchu.
Ponieważ zabieg przeprowadzany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego, wymaganych badań jest mniej. Niezbędne są podstawowe badania krwi i moczu, kontrola stomatologiczna oraz pobranie wymazu z nosa, aby upewnić się, że nie występują niepożądane bakterie. Ze względu na to, że operacja dotyczy piersi, konieczne jest również wykonanie badania USG.
Jeżeli asymetria piersi jest niewielka (do 50 ml), wówczas istnieje taka możliwość.
Badania przeprowadzone w Klinice Kolasiński pokazują, że różnica między wizualizacją 3D a końcowym efektem zabiegu wynosi jedynie około 1%. Oznacza to, że rezultat jest bardzo przewidywalny, a wybierając konkretny implant, można z pełnym zaufaniem opierać się na symulacji 3D.
System MIA Femtech posiada niezbędne certyfikaty, aby być dopuszczonym na rynek. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.
Konsultacja ze specjalistą jest niezbędna, w celu postawienia odpowiedniego rozpoznania oraz doboru zabiegu, który pomoże Ci pozbyć się kompleksów.
Skontaktuj się i sprawdź w jaki sposób Dr Kolenda pomoże Ci rozwiązać Twój problem.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda – specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.