Strona główna » Zabiegi » Chirurgia twarzy » Plastyka powiek
Zabieg plastyki powiek górnych i dolnych najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Przygotowanie do zabiegu polega na wybraniu odpowiedniego terminu, tak by nie przypadał on na okres krwawienia miesiączkowego. Sam zabieg chirurgiczny trwa od 45 minut do 2 godzin, w zależności, jaka procedura jest wykonywana. Bezpośrednio po operacji pozostaje się w klinice na obserwacji od 1 do 2 godzin. Należy spodziewać się siniaków i obrzęków wokół oczu, szczególnie jeżeli plastyka dotyczy powiek dolnych.
Zalecany jest okres dwóch tygodni rekonwalescencji, podczas których należy stosować chłodne okłady, nie wykonywać cięższych prac fizycznych, nie uprawiać sportów oraz nie robić makijażu. W początkowym okresie pooperacyjnym należy również nosić ciemne okulary i chronić blizny przed działaniem promieni słonecznych przez okres 2-3 miesięcy.
Wizyty kontrolne przewidziane są: tydzień po operacji w celu usunięcia szwów skórnych i plastrów, miesiąc po w celu oceny procesu gojenia i przekazania dalszych zaleceń pielęgnacyjnych oraz trzy miesiące, by ocenić efekt. Ostateczny efekt pooperacyjny widoczny jest od 3 do 6 miesięcy co uzależnione jest od indywidualnych skłonności gojenia się skóry każdego pacjenta.
W trakcie procesu gojenia mogą wystąpić objawy przejściowe:
W zależności od rozległości, stosowane jest znieczulenie miejscowe lub ogólne.
Nacięcia przeprowadzamy tak, by powstałe blizny były dobrze ukryte w naturalnych załamaniach powieki.
Nacięcia zazwyczaj zamykane są szwami oraz steril-stripami.
Odpoczywamy, przestrzegamy zaleceń lekarza i oczekujemy na finalne rezultaty.
Linie nacięć podczas operacji powiek są zaprojektowane tak, aby powstałe blizny były dobrze ukryte w naturalnych strukturach okolicy powieki.
Powiekę górną można skorygować poprzez nacięcie w naturalnym załamaniu powieki. Pozwala to na usuwanie lub repozycjonowanie ciał tłuszczowych, napinanie mięśni i usuwanie nadmiaru skóry.Wady dolnej powieki można skorygować nacięciem tuż pod dolną linią rzęs. Poprzez to nacięcie usuwany jest nadmiar skóry z dolnej powieki, a obecne ciała tłuszczowe można przemieścić lub usunąć.
Nacięcie przezspojówkowe, wykonane na wewnętrznej stronie dolnej powieki, jest alternatywną techniką korygowania wad dolnej powieki i redystrybucji lub usuwania nadmiernych ciał tłuszczowych. W tej technice nie usuwa się nadmiaru skóry i stosowana jest głównie u młodych osób.
Nacięcia na powiekach są zamykane szwami i steril-stipami. Szwy są usuwane w ciągu tygodnia.
Konsultacja ze specjalistą jest niezbędna, w celu postawienia odpowiedniego rozpoznania oraz doboru zabiegu, który pomoże Ci pozbyć się kompleksów.
Skontaktuj się i sprawdź w jaki sposób Dr Kolenda pomoże Ci rozwiązać Twój problem.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda – specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.