Strona główna » Zabiegi » Medycyna estetyczna » Osocze bogatopłytkowe
Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet Rich Plasma) polega na wykorzystaniu elementów własnej krwi, czyli płytek krwi w celu naturalnej regeneracji skóry i włosów. Uzyskana krew po odpowiednim przygotowaniu i odwirowaniu, jako osocze w postaci koncentratu płytek krwi, posiada liczne czynniki wzrostu. Działają one stymulująco na komórki macierzyste oraz pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Skóra poddana terapii osoczem staje się bardziej sprężysta, odmłodzona, nabiera jędrności i blasku, a włosy grubsze i gęściejsze. Osocze bogatopłytkowe stosowane w procesie leczenia łysienia, stanowi bardzo często uzupełnienie zabiegu przeszczepu włosów.
Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest od tego samego pacjenta, stąd jest bezpieczne, nie daje działań niepożądanych i nie wywołuje uczuleń.
Czynniki wzrostu uwolnione z koncentratu płytek krwi pobudzają procesy regeneracji tkanek, stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują mezenchymalne multipotencjalne komórki macierzyste.
Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta w ilości od 20 do 40 ml do specjalnej probówki wypełnionej preparatem przeciwkrzepliwym. Po jej odwirowaniu uzyskuje się osocze, które składa się z kilku frakcji m.in. osocza ubogopłytkowego i bogatopłytkowego.
Ze względu na działanie regeneracyjne i stymulujące proces odnowy skóry, osocze można podawać w obrębie różnych obszarów skóry ciała człowieka, a szczególnie tam, gdzie widoczne są oznaki procesu starzenia.
Miejsca leczone znieczula się miejscowo maścią. A następnie przygotowane osocze podawane jest techniką mezoterapii, poprzez nakłucia skóry w niewielkich odstępach.
Cały zabieg trwa około 30 do 45 minut.
Bezpośrednio po zabiegu skóra leczona może być lekko obrzęknięta, obolała i napięta. W miejscach iniekcji mogą pojawić się zasinienia, które ustępują w ciągu 7 do 10 dni. Wyczuwalne zgrubienia należy delikatnie rozmasować.
Regeneracja i odnowa skóry jest procesem wymagającym czasu, stąd efekty zastosowanej terapii możemy ocenić dopiero po okresie 3-6 miesięcy. W celu podtrzymania efektu zaleca się, by zabieg powtarzać cyklicznie co 6-12 miesięcy.
Konsultacja ze specjalistą jest niezbędna, w celu postawienia odpowiedniego rozpoznania oraz doboru zabiegu, który pomoże Ci pozbyć się kompleksów.
Skontaktuj się i sprawdź w jaki sposób Dr Kolenda pomoże Ci rozwiązać Twój problem.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda – specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej.
Dr n. med. Małgorzata Kolenda przyjmuje pacjentów w Klinice Kolasiński.