Plastyka ramion

Chirurgiczna plastyka ramion

Lift ramion lub brachioplastyka polega na zmniejszeniu nadmiaru obwisłej skóry oraz tkanki tłuszczowej ramion. Zabieg ten pozwala uzyskać napięcie i wygładzenie skóry oraz poprawia kształt ramion. Wahania masy ciała, starzenie się i dziedziczność mogą powodować zbyt obfite ramiona i nieestetyczne nawisy skóry. Jest to stan, którego nie można skorygować ćwiczeniami.

Wskazania do plastyki ramion

Wskazania do operacji plastyki ramion to nadmiar wiotkiej i obwisłej skóry ramion oraz nadmiar tkanki tłuszczowej tej okolicy powstałych w wyniku:

Lifting ramion - kto jest najlepszym kandydatem do zabiegu?

Należy pamiętać, że plastyka ramion nie zastępuje odchudzania ani odpowiedniego programu ćwiczeń. Chociaż wyniki plastyki ramion są technicznie trwałe, pozytywny wynik może być znacznie osłabiony przez znaczne wahania wagi. Z tego powodu osobom, które planują znaczną utratę wagi zaleca się odłożenie plastyki na później.

Konsultacja

Podczas konsultacji omawiane są następujące zagadnienia:
Zabieg plastyki ramion przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Badania przed zabiegiem

Przed zabiegiem, należy zgodnie z zaleceniami:

Przygotowanie do zabiegu polega na wybraniu odpowiedniego terminu, tak by nie przypadał na okres krwawienia miesiączkowego i wykonaniu zleconych badań. Sam zabieg chirurgiczny trwa od 2 do 3 godzin. Bezpośrednio po operacji pozostaje się w klinice na jedną dobę na obserwacji.

Zalecany jest okres dwóch tygodni rekonwalescencji. Przez okres czterech tygodni nosi się specjalny strój uciskający, który należy mieć na sobie w ciągu dnia i nocy. W tym okresie nie należy wykonywać ciężkich prac fizycznych i nie wolno uprawiać sportów. Wizyty kontrolne przewidziane są: tydzień po zabiegu w celu usunięcia opatrunku, miesiąc po w celu oceny procesu gojenia i przekazania dalszych zaleceń pielęgnacyjnych oraz trzy miesiące po, by ocenić efekt. Ostateczny efekt pooperacyjny widoczny jest po 3 – 6 miesiącach od operacji.

W trakcie procesu gojenia mogą wystąpić objawy:

Plastyka ramion

Etapy zabiegu

Krok 1

Znieczulenie

W przypadku tego zabiegu stosuje się znieczulenie ogólne.

Krok 2

Nacięcia

Wielkość i rodzaj nacięć zależy od rozległości zabiegu.

Krok 3

Zamknięcie

Nacięcia zamykane są szwami wchłanialnymi, zakładane są specjalne opatrunki.

Krok 4

Rekonwalescencja

Odpoczywamy, przestrzegamy zaleceń lekarza i oczekujemy na finalne rezultaty.

Krok 1 - znieczulenie

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Krok 2 - nacięcia

Długość i przebieg nacięć podczas operacji podnoszenia ramion zależą od ilości i lokalizacji nadmiaru skóry do usunięcia. Nacięcia są zwykle umieszczane na wewnętrznej stronie ramienia lub z tyłu ramienia i mogą rozciągać się wokół pachy lub/i przebiegać od pachy do okolicy łokcia. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwa się za pomocą liposukcji.

Krok 3 - zamknięcie nacięć

Nacięcia zamykane są za pomocą szwów wchłanialnych.

Krok 4 - okres rekonwalescencji

Bezpośrednio po operacji zakładane są Sterilstripy i opatrunki oraz strój uciskający, którego zadaniem jest zminimalizowanie obrzęku i podtrzymanie nowego kształtu ramion. Początkowo mogą wystąpić krwiaki lub siniaki, a miejsca operacji są mocno opuchnięte. Strój uciskowy należy nosić podczas dnia i nocy przez 4 tygodnie. Powrót do pełnej aktywności jest możliwy już po czterech tygodniach. Również w tym okresie zalecane są masaże miejsc operowanych w celu zmniejszenia obrzęku i uzyskania możliwie szybkiego efektu końcowego. Poprawiony kontur ramion będzie widoczny, gdy ustąpią obrzęki i miejsca operowane zmiękną. W niektórych sytuacjach osiągnięcie optymalnych rezultatów za pomocą jednego zabiegu chirurgicznego może nie być możliwe i konieczna będzie kolejna operacja.