Liposukcja podbródka

Odsysanie tłuszczu z podbródka

Podwójny podbródek to problem dotyczący zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Nadaje on twarzy zbyt obfitych kształtów, jednocześnie dodając lat. Najczęstszą przyczyną powstawania podwójnego podbródka jest nadwaga. Jednak może on również występować genetycznie lub pojawić się w wyniku naturalnego procesu starzenia.

Wskazania do liposukcji podbródka

Liposukcja podbródka - kto jest najlepszym kandydatem do zabiegu?

Należy pamiętać, że odsysanie tkanki tłuszczowej podbródka nie jest sposobem na odchudzanie. Zabieg ten jedynie modeluje dolną część twarzy i usuwa nadmiar tłuszczu zgromadzonego miejscowo w podbródku. Liposukcja może być łączona z innymi zabiegami jak: lift twarzy, lift szyi, plastyka powiek lub też odsysaniem tkanki tłuszczowej i modelowaniem innych okolic ciała.

Konsultacja

Podczas konsultacji omawiane są następujące zagadnienia:
Zabieg odsysania podbródka najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, jeżeli odsysane są też inne okolice ciała.

Badania przed zabiegiem

Przed zabiegiem, należy zgodnie z zaleceniami:

Przygotowanie do zabiegu polega na wybraniu odpowiedniego terminu, tak by nie przypadał on na okres krwawienia miesiączkowego. Sam zabieg chirurgiczny odsysania podbródka trwa od 45 do 60 minut. Bezpośrednio po operacji pozostaje się w klinice na obserwacji około 1 godzinę. Należy spodziewać się siniaków i obrzęków.

Zalecany jest okres tygodnia rekonwalescencji, podczas którego nosi się specjalny strój uciskowy w formie opaski na głowie. Należy ograniczyć pracę fizyczną oraz nie uprawiać sportów. Wskazany jest masaż okolicy operowanej. Wizyty kontrolne przewidziane są: tydzień po operacji w celu usunięcia stroju uciskowego, plastrów oraz ewentualnych szwów. Kolejna kontrola zalecana jest po trzech miesiącach, by ocenić efekt. Ostateczny efekt pooperacyjny widoczny jest po okresie od 3 do 6 miesięcy co uzależnione jest od indywidualnych skłonności gojenia się. 

W trakcie procesu gojenia mogą wystąpić objawy przejściowe:

Liposukcja podbródka

Etapy zabiegu

Krok 1

Znieczulenie

W zależności od rozległości, stosowane jest znieczulenie miejscowe lub ogólne.

Krok 2

Nacięcia

Nacięcia przeprowadzamy tak, by powstałe blizny były dobrze ukryte w naturalnych okolicach i załamaniach skóry.

Krok 3

Zamknięcie

Nacięcia zazwyczaj zamykane są szwami, następnie zakładane są specjalistyczne opatrunki.

Krok 4

Rekonwalescencja

Odpoczywamy, przestrzegamy zaleceń lekarza i oczekujemy na finalne rezultaty.

Krok 1 - znieczulenie

Leki znieczulające miejscowo podawane są w formie zastrzyków. Jeżeli odsysane są inne okolice lub przeprowadzane są inne procedury może być zastosowane znieczulenie ogólne.

Krok 2 - nacięcia

W okolicy podbródka wykonuje się od jednego do trzech niewielkich nacięć 2-3 milimetrowych. Przez nie specjalną sondą infiltracyjną podawane jest znieczulenie, a następnie wprowadza się kaniulę odsysającą. Podbródek modeluje się tak, by między twarzą a szyją zarysowała się wyraźna linia podkreślająca i wysmuklająca szyję i owal twarzy.

Krok 3 - zamknięcie nacięć

Miejsca nacięć są zamykane plastrami Steril-strip lub zakładane są szwy. Przez tydzień nosi się specjalną opaskę uciskową – okalającą podbródek i zapinaną na szczycie głowy, która pełni również rolę opatrunku pozabiegowego.

Krok 4 - okres rekonwalescencji

Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest zwykle po około 3 miesiącach. Powrót do pełnej codziennej aktywności możliwy jest już po tygodniu. Przez 3 miesiące po operacji wskazany jest codzienny masaż. Blizny pozabiegowe ze względu na swój niewielki rozmiar goją się bardzo szybko i z czasem stają się praktycznie niezauważalne. Zabieg pozwala uzyskać lepsze proporcje twarzy, która nabiera bardziej młodzieńczego wyglądu.